„Boimy się słowa «wojna domowa», ale wydaje mi się, że sytuacja niestety rozwija się w tym kierunku” stwierdza ojciec Pierbatttista Pizzaballa OFM, kustosz Ziemi Świętej.
Patriarcha Ignacy III Younan, zwierzchnik Kościoła syrokatolickiego ostrzega, że jeśli w Syrii wybuchnie wojna domowa, jej pierwszymi ofiarami będą chrześcijanie. Hierarcha przybył do Rzymu, by przy okazji konsystorza zabiegać o wsparcie dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
Każdy, kto w Szwecji publicznie wypowie się krytycznie na temat homoseksualizmu, może trafić do więzienia. Zdaniem sędziów z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nie stanowi to naruszenia prawa o wolności wypowiedzi, gwarantowanego przez Europejską Konwencję Praw Człowieka.
„Całkowity dar z siebie złożony przez Chrystusa na krzyżu niech będzie dla was normą postępowania, bodźcem i siłą do takiej wiary, która działa w miłości” – powiedział Benedykt XVI podczas konsystorza publicznego w bazylice watykańskiej dla kreowania nowych kardynałów.
Sąd w Andaluzji unieważnił wyrok sądu niższej instancji w sprawie dr Manuela Resa, który zaskarżył swojego pracodawcę – publiczny zakład opieki zdrowotnej w Andaluzji – za to, że zmuszano go do udziału w aborcji wbrew jego sumieniu.
Powszechny protest i oburzenie wśród mieszkańców Krakowa wywołała zawieszona na dawnym hotelu Cracovia reklama producenta prezerwatyw. Utworzony w ostatnich dniach komitet obywatelski apeluje do władz miasta o interwencję. Publikujemy treść protestu.
Media głównego nurtu informując o tzw. rewolucji w Syrii nie podają, że ma ona przede wszystkim – podobnie zresztą jak w innych krajach Bliskiego Wschodu – charakter religijny. Jest to w głównej mierze konflikt pomiędzy radykalnymi sunnitami i alawitami. Przemocy dopuszcza się nie tylko rząd prezydenta Baszara al. Assada, ale także rebelianci, którzy całą swoją nienawiść kierują wobec „niewiernych”.