Republikański kandydat do nominacji prezydenckiej, Rick Santorum, nazwał "fałszywą teologią" politykę Baracka Obamy w dziedzinie ochrony środowiska.  
„Boimy się słowa «wojna domowa», ale wydaje mi się, że sytuacja niestety rozwija się w tym kierunku” stwierdza ojciec Pierbatttista Pizzaballa OFM, kustosz Ziemi Świętej. 
Patriarcha Ignacy III Younan, zwierzchnik Kościoła syrokatolickiego ostrzega, że jeśli w Syrii wybuchnie wojna domowa, jej pierwszymi ofiarami będą chrześcijanie. Hierarcha przybył do Rzymu, by przy okazji konsystorza zabiegać o wsparcie dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. 
Każdy, kto w Szwecji publicznie wypowie się krytycznie na temat homoseksualizmu, może trafić do więzienia. Zdaniem sędziów z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nie stanowi to naruszenia prawa o wolności wypowiedzi, gwarantowanego przez Europejską Konwencję Praw Człowieka. 
W katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa w Houston został oficjalnie zainaugurowany ordynariat dla byłych anglikanów w Stanach Zjednoczonych.
Przygniatająca większość uczestników referendum na Łotwie opowiedziała się przeciwko uznaniu języka rosyjskiego za drugi język oficjalny. 
„Całkowity dar z siebie złożony przez Chrystusa na krzyżu niech będzie dla was normą postępowania, bodźcem i siłą do takiej wiary, która działa w miłości” – powiedział Benedykt XVI podczas konsystorza publicznego w bazylice watykańskiej dla kreowania nowych kardynałów.
Sąd w Andaluzji unieważnił wyrok sądu niższej instancji w sprawie dr Manuela Resa, który zaskarżył swojego pracodawcę – publiczny zakład opieki zdrowotnej w Andaluzji – za to, że zmuszano go do udziału w aborcji wbrew jego sumieniu.
Powszechny protest i oburzenie wśród mieszkańców Krakowa wywołała zawieszona na dawnym hotelu Cracovia reklama producenta prezerwatyw. Utworzony w ostatnich dniach komitet obywatelski apeluje do władz miasta o interwencję. Publikujemy treść protestu.
Media głównego nurtu informując o tzw. rewolucji w Syrii nie podają, że ma ona przede wszystkim – podobnie zresztą jak w innych krajach Bliskiego Wschodu – charakter religijny. Jest to w głównej mierze konflikt pomiędzy radykalnymi sunnitami i alawitami. Przemocy dopuszcza się nie tylko rząd prezydenta Baszara al. Assada, ale także rebelianci, którzy całą swoją nienawiść kierują wobec „niewiernych”. 
... 
65
66
67
68
69
70
71
72
73
...