„Chrześcijanie, którzy chcą być zwolnieni z prawodawstwa w dziedzinie równości są jak muzułmanie próbujący narzucić szariat w Wielkiej Brytanii” – tak skandalicznego porównania użył Trevor Philips, szef brytyjskiej komisji ds. równości i praw człowieka podczas debaty poświęconej „idei różnorodności”.
Studenci University College London, wchodzącego w skład Uniwersytetu Londyńskiego (UCL) nie zgadzają się z rozporządzeniem uczelnianego zrzeszenia studenckiego, które zmusza, by organizacje studenckie zapraszały na spotkania poświęcone obronie życia także zwolenników aborcji. W bieżącym miesiącu zrzeszenie studenckie przystąpiło do proaborcyjnej inicjatywy Abortion Rights.
Dustin Hoffman wziął udział w kampanii, której celem jest ratowanie bankrutującego komunistycznego dziennika „Il Manifesto”. W serwisie internetowym włoskiego pisma zamieszczono zdjęcia amerykańskiego aktora z gazetą w ręku oraz hasło: „Ja czytam, a wy?”.
Przez 40 dni Wielkiego Postu bezustannie z różnych stron Polski będzie płynęła modlitwa o życie i dla życia. Każda osoba, która zgłosi się do akcji dostanie swój jeden dzień z dokładnie określoną godziną tak, by modlitwa trwała bezustannie.
Podczas szczytu Chiny-UE, który rozpoczął się w tym tygodniu w Pekinie, szef jednego z największych funduszy inwestycyjnych China Investment Corp (CIC), Lou Jiwei zapowiedział, że Chiny nie będą kupować europejskich obligacji, o co usilnie zabiegają przywódcy Unii Europejskiej. Jiwei stwierdził, że CIC zamierza inwestować jedynie w konkretne przedsięwzięcia przemysłowe i strukturalne, które przyniosą zyski.
Władze komunistycznych Chin odmówiły wizy Susan Johnson Cook, amerykańskiej ambasador ds. wolności religijnej za granicą. Jej wyjazd do Chin był planowany na 8 lutego br. Zdaniem „The Washington Post”, została ona poproszona przez administrację prezydenta Baracka Obamy, aby „nie ogłaszać tego faktu przed rozpoczęciem wizyty chińskiego wiceprezydenta Xi Junping do USA”.
Wkrótce nauczyciele historii w szkołach średnich na realizację tematu “Okoliczności wprowadzenia i następstwa stanu wojennego w Polsce” będą mogli przeznaczyć nie – jak do tej pory – średnio trzy godziny lekcyjne, ale – uwaga! – 20 minut.
O blisko 200 tys. wzrosła liczba osób, które przeznaczyły w ubiegłym roku część kwoty podatkowej na rzecz Kościoła katolickiego w Hiszpanii – poinformowała Konferencja Episkopatu. Tendencja wzrostowa utrzymuje się już od kilku lat.
Itaka szuka uprowadzonych dzieci. Praktyka poszukiwań pokazuje, że najczęściej wywożone są za granicę. Fundacja, która zajmuje się poszukiwaniami zaginionych, alarmuje: liczba uprowadzeń rodzicielskich lawinowo rośnie.
Władze Demokratycznej Republiki Konga zamknęły 15 lutego katolicką telewizję RTCE w Kinszasie. Jej dyrektor s. Annie Zama oświadczyła, że pretekstem do podjęcia tej decyzji są rzekome niedociągnięcia administracyjne, w istocie jednak chodzi o stosunek Kościoła do reżimu Josepha Kabili po listopadowych wyborach, które episkopat uznał za sfałszowane.