O dramatycznej sytuacji chrześcijan w Egipcie wypowiedział się biskup diecezji Eichstätt Gregor Maria Hanke OSB. Po tygodniowej wizycie solidarności w tym kraju niemiecki biskup stwierdził, że aktualnie w Egipcie chrześcijanie są rozczarowani, marginalizowani i dyskryminowani.
W październiku 2011 roku Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, najbardziej agresywna organizacja promująca zabijanie nienarodzonych dzieci, obchodziła 20-lecie swego istnienia. Wanda Nowicka i jej ludzie postanowili uczcić swoją działalność konkursem na krótki film poświęcony "kwestiom praw reprodukcyjnych kobiet w Polsce".
Sprowadzenie ciał polskich oficerów jest niemożliwe - twierdzi Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, odpowiadając krewnym ofiar, którzy liczą na identyfikację bliskich i pochowanie ich w Polsce.
Samorząd Sankt Petersburga, drugiego co do wielkości miasta w Rosji, przyjął surowe prawo, zakazujące promocji homoseksualizmu. Podobny projekt, zakazujący promocji dewiacji w całym kraju, ma być rozpatrywany w parlamencie federalnym.
Do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli wpłynęły trzy oferty w sprawie rozbiórki krzyża stojącego na osiedlu Młodynie. W najbliższych dniach zostanie wyłoniony wykonawca rozbiórki. Kosztami związanymi z usunięciem krzyża miasto chce obarczyć ks. Jerzego Warchoła, proboszcza parafii Opatrzności Bożej, na terenie której stoi niewygodny dla władz krzyż.
Niemiecka gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung” opublikowała niedawne przemówienie przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego Andreasa Vosskuhle, który od wielu miesięcy ostro krytykuje nieprzejrzystą i niedemokratyczną politykę władz unijnych, naruszających – w imię ratowania euro – podstawowe zasady demokracji.
Do uchwalenia projektu ustawy chroniącej prawa wolności sumienia wezwał amerykańskich senatorów przewodniczący komisji episkopatu USA do spraw propagowania obrony życia, kard. Daniel N. DiNardo. Zdaniem ordynariusza Galveston-Houston, przyjęcie tych zapisów rozwiąże problemy związane z wdrażaniem w życie federalnej reformy usług zdrowotnych.
Ponad 120 tys. podpisów zebranych do 6 czerwca potrzebują obrońcy małżeństwa i rodziny, by przeprowadzić w stanie Waszyngton referendum obywatelskie w reakcji na zalegalizowanie przez obie izby tamtejszego parlamentu związków homoseksualnych. Ustawę podpisała 13 lutego br. uważająca się za katoliczkę gubernator Christine Gregoire, czyniąc Waszyngton siódmym stanem USA, gdzie prawa związków homoseksualnych zrównano z prawami małżeństw.
Parlament Europejski potępił zmiany polityczne na Węgrzech. Jak informuje „Nasz Dziennik”, za dokumentem głosowali socjaliści (S&D), liberałowie (ALDE), Zieloni i komuniści z GUE. Przeciwko byli Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (ECR) oraz eurosceptyczna Europa Wolności i Demokracji (EFD). Natomiast największa frakcja Europejskiej Partii Ludowej (EPP) podzieliła się, chociaż większość była przeciw.
Amerykanka Kathleen Eaton w młodości zabiła swoje dziecko nienarodzone. Cierpienie z którym zmaga się do dziś skłoniło ją do założenia organizacji pomagającej ratować inne kobiety przed popełnieniem tego samego, tragicznego błędu.