74-letni włoski piosenkarz zaatakował z estrady festiwalu piosenki włoskiej w San Remo prasę katolicką, zarzucając jej obłudę, gdyż – jak twierdził – więcej miejsca poświęca polityce niż sprawom wiary, a zwłaszcza perspektywie życia wiecznego i rajowi. Na jego słowa zareagowali franciszkanie z Asyżu. „Wraz ze św. Franciszkiem mówimy bratu Adriano: niech Pan cię obdarzy pokojem!” – piszą zakonnicy z Asyżu na swojej stronie internetowej.
W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że Unia Europejska tworzy prawo, które sprawi, że jedynie państwo będzie mogło handlować alkoholem. Nawet restauracje nie będą miały licencji na sprzedaż „procentów”. Nad regulacjami takimi pracowano w czasie polskiej prezydencji w Unii.
Agencja prasowa Associated Press ugięła się pod presją protestów ze strony Polonii amerykańskiej (zebrano 300 tys. podpisów) i zabroniła dziennikarzom używania określenia "polskie obozy śmierci" w odniesieniu do niemieckich obozów koncentracyjnych w Polsce w czasie II wojny światowej. Od teraz mają oni posługiwać się sformułowaniem... "obozy śmierci w okupowanej przez nazistów Polsce".
Brazylijska prezydent Dilma Rousseff po raz kolejny wywołała falę społecznego oburzenia. Najpierw, akceptując skandaliczny program nauczania seksualnego w szkołach, którego realizację musiała wstrzymać wskutek protestów rodziców (przyznała później, że zawierał on elementy niemoralne), a teraz mianując nową minister ds. kobiet, Eleonorę Menicucci.
W Egipcie salafici spalili kolejny chrześcijański kościół. Tym razem celem ataku stała się koptyjska świątynia pod wezwaniem Maryi i Abrahama, plebania oraz inne zabudowania należące do chrześcijańskich Koptów w Meet Bashar, 50 km od Kairu. Prześladowania chrześcijan w tej wiosce trwały od niedzieli do wtorku.
Iran wchodzi w nową fazę programu nuklearnego. Prezydent Mahmud Ahmadineżad, w minioną sobotę zapowiadał przełom w pracach nad przyszłą bronią. Wczoraj osobiście uczestniczył w procesie ładowania wzbogaconego paliwa do reaktora. Relację z tego wydarzenia przedstawiła irańska telewizja.
Na polityczny kontekst decyzji o likwidacji Funduszu Kościelnego zwraca uwagę „Nasz Dziennik”. „Rząd nie załata dziury budżetowej, likwidując Fundusz Kościelny. To zaledwie 0,03 procent wszystkich wydatków. Sprawa ma za to wymiar polityczny. Rozbudzając nastroje antyklerykalne, PO liczy na podreperowanie notowań wśród lewicowego elektoratu” – czytamy w dzisiejszym wydaniu gazety.
„Dzieło modlitwy za Polskę” to inicjatywa Stowarzyszenia Nowa Ewangelizacja. Każdy kto podejmie modlitwę w intencji Ojczyzny może włączyć się w tworzenie modlitewnej mapy Polski. – Wierzymy, że wzorem biblijnych dziesięciu sprawiedliwych, gromadząc minimum 10 proc. Polaków, tj. modlitewną dziesięcinę narodu - ok. 6 milionów osób żyjących w Ojczyźnie i poza jej granicami - zmienimy na trwale życie Polaków w każdej jego sferze, na zgodne z prawem Bożym – podkreślają organizatorzy „Dzieła modlitwy za Polskę”.
Ekonomista i polityk Frank Schäffler z Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) w rozmowie z gosc.pl ostrzegł Polaków przed wchodzeniem do strefy euro. Unia niebezpiecznie się centralizuje. Schäffler jest pomysłodawcą ratowania Grecji poprzez sprzedaż jej wysp na poczet spłaty długów, swój pomysł zaprezentował już w 2007 roku.
Sejmowa komisja etyki zwróciła uwagę posłowi PO Stefanowi Niesiołowskiemu za wypowiedź pod adresem posłanki PiS Anny Fotygi - informuje Fronda.pl. Kontrowersyjnego posła nie ukarano natomiast za nazwanie abp. Michalika „krętaczem”.