Ks. bp Wiesław Alojzy Mering, pasterz Kościoła włocławskiego w bardzo mocnych słowach mówił o sytuacji Kościoła w Polsce. Podkreślił, że to, co liberalne dziś chętnie jest propagowane, a to, co katolickie bezwzględnie ośmieszane, poniżane i wypierane z obiegu i dlatego dziś pozostaje nam katolikom "prosić się" o miejsce na multipleksie cyfrowym.
W amerykańskim stanie Teksas wchodzi 14 lutego prawo, zgodnie z którym kobiecie rozważającej aborcję pracownicy klinik aborcyjnych muszą zaproponować obejrzenie zdjęcia ultrasonograficznego nienarodzonego dziecka i dać możliwość usłyszenia bicia jego serca.  
Europa całkiem świadomie zaciera wrażliwość na sacrum, co prowadzi do zaniku cywilizacji chrześcijańskiej – ocenia abp Józef Michalik, podkreślając równocześnie wielką rolę świeckich w nowej ewangelizacji. Przewodniczący polskiego Episkopatu bierze udział w spotkaniu biskupów Afryki i Europy w Rzymie. 
Eksperci UNESCO pracujący w Katedrze Bioetyki na Uniwersytecie w Barcelonie chcą, by utworzyć krajowy rejestr lekarzy, sprzeciwiających się wykonywaniu aborcji. Mają nadzieję, że ich propozycja przyczyni się do „poprawienia” dostępu kobiet do -  jak to określają - „zabiegów przerywania ciąży”.
Choć Syria rządzi się już prawem wojny, dialog wciąż pozostaje jedyną drogą wyjścia z aktualnego kryzysu – uważa bp Antoine Audo z Aleppo, przewodniczący syryjskiej Caritas. Hierarcha przestrzegł wspólnotę międzynarodową przed rezygnacją z drogi dialogu i popieraniem tylko jednej strony konfliktu. – Jeśli nie uda się nawiązać dialogu, Syria stanie się drugim Irakiem, a cenę tego zapłacą przede wszystkim chrześcijanie, ok. 8 procent społeczeństwa – podkreśla bp Audo. 
„Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę” – to akcja środowiska strony www.kapłani.com.pl. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła.
Siłę Kościołowi w Indiach daje jego silne zakorzenienie we wspólnotach lokalnych – uważa kard. Oswald Gracias, arcybiskup Bombaju, przewodniczący Katolickiej Konferencji Biskupów Indii. Hierarcha podsumował niedawne spotkanie wszystkich biskupów indyjskich. Ze względu na rozległość kraju i rozmiary tamtejszego Kościoła takie spotkania episkopatu w pełnym składzie odbywają się co dwa lata. Mówiono na nim m.in. o prześladowaniach chrześcijan w różnych regionach kraju.
„Życie czy śmierć? Wybierajcie” - to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbędzie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, 19 marca,  z okazji Dnia Świętości Życia i Narodowego Dnia Życia.
W trakcie kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych kandydaci zwykle postulują zwiększenie wydatków na zbrojenia i większe zaangażowanie Ameryki w obronę sojuszników. Steve Clemonse, redaktor naczelny magazynu „The Atlantic” przekonuje, że to głupi, bo kosztowny pomysł.
W Parlamencie Europejskim przygotowywane są rezolucja i konferencja o prześladowaniach chrześcijan poza Europą. Poinformował o tym Jan Olbrycht, europoseł, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. 
... 
71
72
73
74
75
76
77
78
79
...