O. Rafic Greiche, rzecznik prasowy Kościoła katolickiego w Egipcie uważa, że wyjście chrześcijan z polityki w tym kraju stanowi zagrożenie dla przyszłości Egiptu. – To trudny czas dla nas, chrześcijan – powiedział o. Greiche podczas sympozjum „Europa w nowym kontekście śródziemnomorskim”, jakie Włoska Akcja Katolicka (ACI) zorganizowała w Rzymie.
Portal rebelya.pl opublikował treść zeznań Wandy Nowickiej przed warszawskim sądem. Chodzi o przegrany przez wicemarszałek Sejmu proces o zniesławienie z Joanną Najfeld.
Małżeństwo to odpowiedzialność za drugą osobę – przypomniał w swojej cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom biskup Henryk Tomasik, z okazji wspomnienia liturgicznego św. Walentego (14 lutego), który został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI.
Mimo coraz gorętszych zamieszek na ulicach Aten, grecki parlament przyjął w nocy z niedzieli na poniedziałek narzucony przez Unię Europejską program cięć. UE żąda jednak kolejnych gwarancji i to na piśmie.
Organizacje hiszpańskich homoseksualistów mobilizują się, by bronić związków osób tej samej płci przed prawicowym rządem. Ten jednak nie zrobił nic, by pozbawić ich przywilejów nadanych przez Jose Zapatero.
Od lat postępowcy potęgują wysiłki na rzecz stworzenia europejskiej "tolerancyjnej" nowomowy. W wielu krajach niemile widziane jest już używanie słów „mama i tata”, a teraz próbuje się uznać za niebezpieczne słowa… „on” i „ona”, oraz wykazać, że islamskiego terrorysty nie wolno nazywać „ekstremistą”.
Jeśli docierają do nas wiadomości o masowych zabójstwach na Półwyspie Koreańskim, zwykle są to informacje z Korei Północnej. Jednak również na południu, wolność nie jest równoznaczna z prawem do życia wszystkich ludzi. W Korei Południowej aborcja na życzenie staje się przerażającą codziennością.
Bp Camillo Ballin MCCI, wikariusz apostolski Północnej Arabii uważa, że na razie jest za wcześnie, by ocenić, jak zwycięstwo islamskiej opozycji w Kuwejcie wpłynie na relacje ze wspólnotą chrześcijańską. Hierarcha zaznacza, że dialog przebiega na płaszczyźnie pozarządowej.
Minister spraw wewnętrznych państwa związkowego Nadrenia-Palatynat, Jochen Hartloff uważa, że powinno się zezwolić na stosowanie w niemieckim systemie prawnym islamskiego prawa, regulującego kwestie cywilne takie jak sprawy małżeństwa i rozwodu. Propozycja Hartloffa, chociaż skrytykowana przez niektórych polityków, to przez innych przyjęta została ze zrozumieniem.