127. numer Przymierza z Maryją

listopad/grudzień 2022

Chrystus jest Królem! Jest Panem naszego życia. Trzeba bowiem, ażeby królował – pisze św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian. Jakimż jest paradoksem, że Ten, przez Którego wszystko się stało, przyszedł na świat w lichej stajence, między zwierzętami. Tak jednak nasz Pan postanowił i tak się stało.

O panowaniu narodzonego Chrystusa Króla traktują w świątecznym wydaniu naszego pisma artykuły o. Jana Strumiłowskiego OCist oraz Pawła Kota. Przypominamy także fragment encykliki Ojca Świętego Piusa XI Quas Primas o ustanowieniu Święta Chrystusa Króla.

To oczywiście nie wszystkie teksty świątecznego wydania naszego pisma. Zapraszam Was również do lektury artykułów w pozostałych działach, jak np. „Święte Wzory”, gdzie Adam Kowalik przybliża sylwetkę meksykańskiego męczennika czasów Cristiady, bł. jezuity Michała Pro. Z kolei w „Słowie Kapłana” ks. Adam kreśli kilka uwag na temat „zabawy po katolicku”, w „Problemach” Paweł Kot ukazuje zadziwiającą przemianę ruchu feministycznego, a w dziale „Apostolat Fatimy” Kamil Zwierz wspomina pielgrzymkę do Portugalii. Szczególnie polecam Wam jeszcze jeden artykuł – w dziale „Blask Kościoła”, gdzie debiutujący na naszych łamach ks. Grzegorz Doniec przybliża piękno chorału gregoriańskiego.

Z całego serca zachęcam, Drodzy Przyjaciele, byśmy w tym szczególnym okresie adwentowo-świątecznym zwolnili… By dobrze przygotować się na narodziny Króla, trzeba nam oderwania – choćby na chwilę – od pędzącego na oślep świata. Nie dajmy sobie też narzucić medialnej narracji strachu. Pamiętajmy, że mamy Króla, który pragnie się o nas troszczyć. Jest tylko jeden problem: czy naprawdę my też tego pragniemy? Proszę więc, z ufnością powierzmy wszystkie nasze sprawy Panu Jezusowi za przyczyną Jego Matki. Skruchą i pokorą przebłagamy Boże Serce.

Drodzy Przyjaciele, życzę Wam, aby święta Narodzin Boskiego Króla otworzyły w Waszym życiu nowy rozdział: Wiary, Nadziei i Miłości. Niech nieustanne pogłębianie tych cnót pozwoli Wam dobrze przeżyć okres ziemskiego bojowania i ostatecznie otrzymać wieczną nagrodę w Królestwie Niebieskim. Niech Maryja i św. Józef czuwają nad Wami, byście nigdy nie zeszli z tej wąskiej drogi, która prowadzi do Nieba!

Bogusław Bajor
redaktor naczelny

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!