Jan Bosko urodził się 16 sierpnia 1815 r. w Becchi (ok. 40 km od Turynu). Był synem piemonckich chłopów. Rodzice byli ludźmi bardzo pobożnymi. Gdy miał 2 lata, zmarł mu ojciec. Odtąd utrzymaniem jego oraz dwóch braci musiała zająć się osamotniona matka. Ciężko pracowała na roli, włączając dzieci w nurt domowych obowiązków. Przyuczała ich do wykonywania praktyk religijnych, prowadziła z nimi lekcje katechizmu. Chociaż nie umiała czytać ani pisać, potrafiła z pamięci cytować obszerne fragmenty Pisma Świętego. Janek musiał godzić naukę z pracą. Żyli w ubóstwie. Wcześnie musiał podjąć pracę zarobkową.
W stanie Nowy Meksyk fotograf, która odmówiła robienia zdjęć podczas “uroczystości zaślubin” pary lesbijskiej, została wezwana w tym tygodniu do sądu w celu złożenia wyjaśnień w Wydziale Praw Człowieka.
Izba Lordów większością 89 głosów przeciw 22 odrzuciła projekt poprawki ograniczającej możliwość zabicia dziecka nienarodzonego z powodu podejrzenia wad genetycznych. Bardziej skandaliczny od samego wyniku głosowania był jedynie język, w jakim prowadzono debatę, oraz argumentacja niektórych parów odmawiających człowieczeństwa nienarodzonym jeszcze dzieciom.
Z polecenia rządu laburzystowskiego, najbardziej wpływowa na świecie organizacja homoseksualna Stonewall, opracowała przewodnik dla nauczycieli i pracowników oświaty, mówiący o tym, w jaki sposób należy odnosić się do zjawiska homoseksualizmu. Zaleca się, aby już nawet w szkołach podstawowych nie używać słów „mama i tata”, lecz określenia „rodzice”. Nauczyciele winni być wyczuleni nawet na przypadkowe użycie określenia „gej”, traktując je jako obraźliwe na równi z określeniami rasistowskimi.
Watykan nie chce zaakceptować kandydatury nowego ambasadora Argentyny, gdyż jest on rozwiedziony. O kryzysie dyplomatycznym między Stolicą Apostolską a Buenos Aires pisze włoski dziennik „La Repubblica”, powołując się na prasę argentyńską.
Wzrasta napięcie między wietnamskimi władzami a katolikami, którzy od 23 grudnia protestują w Hanoi przed budynkiem byłej delegatury apostolskiej. Katolicy domagają się zwrotu własności zagarniętej przez komunistyczne władze w 1959 r. Prasa oficjalna nazywa arcybiskupa Josepha Ngô „kłamcą”. Odpowiadając na te zarzuty arcybiskup Joseph Ngô powiedział: „Jestem gotowy iść do więzienia za moje owce”.
W komisjach parlamentarnych filipińskiej Izby Reprezentantów trwają prace nad pakietem ustaw, mających wytyczyć kierunki polityki ograniczającej przyrost naturalny. Przewidują one promocję modelu małżeństwa, w którym było by miejsce tylko dla maksymalnie dwójki dzieci, a także promocję tzw. „małżeństw homoseksualnych”.
W kościołach Katalonii będzie można sprawować Mszę św. jedynie za zezwoleniem miejscowych władz. W lutym władze tego autonomicznego regionu Hiszpanii przyjmą ustawę o ośrodkach kultu i miejscach spotkań religijnych, która znacznie ograniczy swobodę działania Kościoła katolickiego w tej części kraju.
Pracownicy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II otrzymali do zaakceptowania nowy regulamin. W rozdziale pt. "Równe traktowanie w zatrudnieniu" w paragrafie 77 jest wzmianka, że niedopuszczalna jest jakakolwiek dyskryminacja przy zatrudnieniu ze względu na m.in. orientację seksualną – informuje „Nasz Dziennik”. Oznacza to, że pracodawca tej katolickiej uczelni nie będzie mógł odmówić zatrudnienia osobie ze względu na jej jawne deklarowanie czynów homoseksualnych.
W Radomiu sprawowana będzie Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, tzw. Msza trydencka. Liturgia odprawiana będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 14-tej w kościele św. Jana Chrzciciela. Przewodniczyć jej będzie ks. prałat Stanisław Kula - proboszcz parafii farnej w Radomiu.