Joshua Blahyi, dowódca jednej z liberyjskich bojówek, to okrutny morderca. Nie dość, że z zimną krwią przyznaje się do zabicia aż 20 tysięcy cywili, to jeszcze opowiada, że przed każdą bitwą mordował małe dzieci, a potem kroił i pożerał ich serca.
Co roku na Sri Lance dokonuje się 250 tys. zabójstw dzieci w łonach matek (na jeden dzień przypada więc ich ok. 700), z czego około 94 proc. dotyczy kobiet zamężnych.
Za nawracanie na islam i ignorowanie chrześcijaństwa skrytykowano w USA podręcznik do historii używany w kalifornijskich szkołach publicznych. Książka w detalach prezentuje nauczanie islamu, stawia w pozytywnym świetle takie pojęcia jak „dżihad” i uczy dzieci pisać po arabsku, proponując im przepisywanie zdań z Koranu.
Dokładnie 35 lat temu, 22 stycznia 1973 roku, Sąd Najwyższy USA, ogłaszając wyrok w sprawie Roe vs Wade, zalegalizował aborcję. Przez trzy i pół dekady Republikanie bezskutecznie usiłowali jej zakazać - dziś są tego bliscy jak nigdy: po rządach George’a Busha antyaborcjoniści mają lekką przewagę w SN, a większość mieszkańców Ameryki nie uważa już aborcji za prawo kobiet.
W Stanach Zjednoczonych odradza się zainteresowanie oddzielnymi szkołami dla chłopców i dziewcząt. W związku z planowanym zamknięciem ponad dwudziestu szkół w samym Waszyngtonie, 4 stycznia na łamach „Washington Times” pojawiła się idea, aby niektóre z nich przekształcić w szkoły jednopłciowe – informuje agencja Zenit.
Australijscy duchowni oraz przedstawiciele organizacji religijnych wyrazili oburzenie i protest w związku z planowaną premierą sztuki "Corpus Christi" Terence'a McNally'ego, w której Jezus i jego uczniowie przedstawieni są jako homoseksualiści. Premiera przedstawienia ma się odbyć 7 lutego w jednym niezależnych teatrów w Newton – na przedmieściach Sydney.
Nie ma usprawiedliwienia dla działań, które czynią człowieka bezwolnym przedmiotem eksperymentów naukowych. Nawet gdyby celem tego rodzaju doświadczeń były badania terapeutyczne, to nie wolno robić z człowieka farmaceutyku. W ten sposób Bp Elio Sgreccia, przewodniczący Papieskiej Akademii „Pro Vita” skomentował informację o sklonowaniu ludzkich embrionów.
Około 10 tys. ludzi wzięło udział w niedzielnym „Marszu dla życia” ulicami Paryża. Manifestację po raz czwarty zorganizował związek stowarzyszeń o nazwie "30 lat to wystarczy - W marszu dla życia". Wzięły w niej udział delegacje z innych krajów europejskich.
Niedzielna modlitwa Anioł Pański w Watykanie była okazją do manifestacji solidarności z Benedyktem XVI. Na Placu św. Piotra zebrało się ok. 200 tys. osób. Wierni odpowiedzieli na apel wikariusza dla diecezji rzymskiej kard. Camillo Ruiniego o solidarność z Ojcem Św., po tym jak z powodu protestu garstki wykładowców i studentów rzymskiego Uniwersytetu „La Sapienza” papież zrezygnował z wizyty na tej uczelni. Benedykt XVI podziękował i pozdrowił młodzież uniwersytecką, profesorów i wszystkich przybyłych na Plac św. Piotra, aby wyrazić mu solidarność. – Ogarniam myślą i pozdrawiam także tych, którzy łączą się z nami duchowo. Z serca wam dziękuję, drodzy przyjaciele; dziękuję Kardynałowi Wikariuszowi, od którego wyszła inicjatywa tego spotkania – powiedział papież.
Diecezja Hildesheim w Niemczech zamknie prawdopodobnie w przyszłym roku 80 spośród 438 kościołów. Jednocześnie 197 kościołów ważnych z duszpasterskiego punktu widzenia będzie pełniło rolę tzw. kościołów centralnych.