Prezydent George W. Bush ogłosił dzień 20 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia. Prezydent napisał, że proklamując Dzień Świętości Życia uznaje się, że „każde życie ma wewnętrzną godność i bezcenną wartość oraz potwierdza tym samym determinację, by bronić najsłabszych i najbardziej bezbronnych członków naszego społeczeństwa” – informuje LifeSiteNews.com
Już nie tylko torysi, ale także zbuntowana grupa licząca obecnie 20 wpływowych działaczy Partii Pracy, domaga się referendum w sprawie ratyfikacji traktatu reformującego UE. Przeciwnicy ratyfikacji twierdzą, że tzw. traktat lizboński toruje drogę do oddelegowania rozległej władzy politycznej i sądowniczej do centrów decyzyjnych Europy – donosi Daily Telegraph.
Do stanowczej obrony życia ludzkiego wezwali wiernych biskupi Filipin – informuje Radio Watykańskie. Hierarchowie przypominają prawdę o świętości każdego ludzkiego życia i przestrzegają zarówno przed propagowaniem aborcji, jak i środków wczesnoporonnych.
Rządowymi planami stworzenia możliwości uzyskania rozwodu u notariusza zaniepokojeni są francuscy biskupi. W opublikowanym dziś oświadczeniu „Kilka refleksji wokół małżeństwa cywilnego” przewodniczący komisji episkopatu ds. rodzinnych i społecznych abp Jean-Charles Descubes wskazał, że małżeństwo nie jest prywatną umową. Stanowi podjęte publiczne zaangażowanie i dlatego nie może zostać przerwane na forum prywatnym. Nie może zostać rozwiązane jak umowa wynajmu mieszkania.
W Iraku doszło do kolejnego zamachu na kościół. Samochód-pułapka wybuchł wczoraj przed świątynią obrządku chaldejskiego w centrum Mosulu. Dwie osoby zostały lekko ranne.
Metropolita Ottawy abp Terrence Thomas Prendergast sprawował pierwszą w swoim życiu Mszę św. „trydencką”. Hierarcha przewodniczył łacińskiej liturgii podczas wizyty w parafii p.w. św. Klemensa, w której liturgie według Mszału z 1962 r. są odprawiane od 20 lat.
Rządząca Komunistyczna Partia Kuby pracuje nad projektem zalegalizowania związków homoseksualnych na drodze ustawy, która będzie również zezwalała na przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych w celu zmiany płci – informuje za kubańskimi mediami „Rzeczpospolita”.
Kościół katolicki w Niemczech zdecydowanie odrzucił sugestie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby w przyszłości dopuścić do podsłuchiwania księży. Na łamach berlińskiego „Tagesspiegel” zabrał na ten temat głos biskup pomocniczy w Hamburgu Hans-Jochen Jaschke podkreślając, że ingerowanie w tajemnicę spowiedzi jest nie do pomyślenia.
Prawdopodobnie, w ciągu zaledwie kilku tygodni od odrzucenia przez Izbę Lordów poprawki mówiącej o zakazie tworzenia hybryd ludzko-zwierzęcych, taka hybryda jednak powstanie – donosi LifeSiteNews.com.
Benedykt XVI przychylił się do postulatu zmiany tekstu modlitwy za Żydów, zawartej w Mszale „trydenckim”, przywróconym przez samego papieża w motu proprio „Summorum Pontificum” z lipca ub.r. - donosi mediolański „Il Giornale”. Nowe brzmienie modlitwy będącej elementem liturgii wielkopiątkowej powinno zostać ogłoszone w najbliższych dniach.