Nasze kampanie
 
Letnia Akademia TFP w Niepołomicach

Do wspaniale odrestaurowanego Zamku Królewskiego w Niepołomicach przyjechało blisko stu młodych ludzi z kilkunastu państw świata, m.in. z Niemiec, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Francji, Chorwacji, Słowacji, Austrii, USA, Brazylii, Chile i Ekwadoru, by wziąć udział w ósmej Letniej Akademii Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Temat przewodni spotkania brzmiał: Współczesna obrona cywilizacji chrześcijańskiej.

Społeczne panowanie Chrystusa, destrukcja cywilizacji chrześcijańskiej, wkład prof. Plinia Correi de Oliveira w dzieło nowoczesnej Kontrrewolucji, prześladowania chrześcijan w XXI wieku, rola Matki Bożej w dzisiejszym świecie – to tylko niektóre tematy poruszane przez zaproszonych wykładowców.

Okazją do pogłębienia wiedzy na temat spuścizny cywilizacji łacińskiej były wycieczki do Krakowa, gdzie uczestnicy zwiedzili m.in. Zamek Królewski na Wawelu, katedrę, Kościół Mariacki i inne ­zabytki.

 

Warto podkreślić, że na zamku niepołomickim oraz w krakowskiej siedzibie Instytutu im. Ks. P. Skargi gościła cudowna figura Matki Bożej Fatimskiej. Statua Maryi, z oczu której kilkakrotnie w nadprzyrodzony sposób polały się łzy, była gościem honorowym Letniej Akademii TFP.

 

Po raz pierwszy figura Matki Bożej zapłakała w Nowym Orleanie 17 lipca 1972 roku. Badania potwierdziły, że z Jej oczu popłynęły łzy ludzkie. Odtąd Piękna Pani pielgrzymuje po świecie, przypominając gromadzącym się wokół Niej na modlitwie rzeszom ludzi o Przesłaniu Fatimskim.