Nasze kampanie
 
Sukces akcji „Nie idę na koncert Madonny”

Tegoroczny koncert skandalizującej piosenkarki posługującej się pseudonimem „Madonna” zorganizowany 1 sierpnia – w dniu pamięci o ofiarach Powstania Warszawskiego, nie odniósł sukcesu. Organizatorom nie udało się zapełnić Stadionu Narodowego publicznością.

Głośnym echem odbiła się za to akcja sprzeciwu przeprowadzona przez działającą przy Instytucie im. Ks. P. Skargi – Krucjatę Młodych. Kilka dni przed datą imprezy jej członkowie złożyli w warszawskim ratuszu petycję z wnioskiem o niedopuszczenie do koncertu amerykańskiej piosenkarki. Za pośrednictwem strony protestuj.pl wsparło ją 43 tys. osób. Do dnia koncertu swój sprzeciw poprzez protestuj.pl wyraziło ponad 55 tys. osób. Protesty trafiły także do organizatorów imprezy oraz właściciela stadionu – Narodowego Centrum Sportu.

 

Tuż przed koncertem Krucjata Młodych zorganizowała modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za bluźnierstwa amerykańskiej piosenkarki.
Dzięki zaangażowaniu ks. abp. Henryka Hosera również diecezja warszawsko-praska zorganizowała nabożeństwo wynagradzające.